Tříkrálová sbírka dobrých skutků

České Budějovice 4.1. 2011

 

Tříkráloví koledníci  František (Kašpar), Tomáš (Melichar) a Alexandr  (Baltazar), žáci 6. B  Církevní základní školy v Českých Budějovicích, dostihli v úterý před poslaneckou kanceláří i poslance ing. Václava Baštýře. Pan poslanec je pozval na čaj  a dobře si s koledníky popovídal nejen o tom, že dělají dobrou a užitečnou věc, ale třeba i o dodržování lidových zvyků a církevních tradic.

Kolik přesně si kluci vykoledovali neprozradili, ale určitě to prý bylo nejvíc, kolik kdy do tříkrálové  kasičky dostali...

 

 „Tříkrálová charitativní sbírka je vynikající akce nejen pro momentálně vybranou částku, která jde na dobrou věc a pomáhá, ale hlavně  proto, že naše děti učí solidaritě a empatii. Vloni se do ní v jižních Čechách  zapojilo víc než 2220 dětí, to je přeci úžasné. Vím, že asi desetina vybraných peněz půjde na zahraničí humanitární pomoc a část na pomoc obětem loňských povodní, čehož si velmi cením. Je ale dobře, že většina prostředků  zůstává  u nás v regionu a bude použita v sociální a charitativní oblasti. Tady budou přes veškerou snahu státu i církve prostředky chybět vždycky,“ uvedl ing. Václav Baštýř.

Vloni vybralo 2220 tříkrálových koledníků  na jihu Čech do 736 kasiček rekordních 3.172.908 korun.  Letos prý organizátoři očekávají částku kolem 3,5 miliónu.  V rámci českobudějovické městské charity půjde výtěžek  na obnovu vozového parku pro zabezpečení ošetřovatelských a pečovatelských služeb a rozvoz obědů, na dovybavení Charitativní ošetřovatelské služby, na ošetřovnu a výdej polévek lidem bez domova v azylovém Domě sv. Pavla, na provoz služby následné péče DOMINO, která pečuje o dospělé s duševním onemocněním,  a na tranzitní program přípravy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na přechod ze školy do dalšího života.

Otázky a odpovědi

• Pane poslanče, očekával bych, že vzhledem ke svému vzdělání a dosavadní profesi budete spíše členem zemědělského výboru sněmovny. Proč jste se nechal zvolit do hospodářského výboru?..více >

Video

Jak je a bude

Fotogalerie