AKTUÁLNĚ

 • 3. 8. 2013
  Jiri_Rusnok_premier.jpg
  Horké léto zřejmě působí, a tak prohlášení premiéra Rusnoka "budeme vládnout bez důvěry" je poněkud neuvážené.

 • 31. 7. 2013
  Petr_Zaluda.jpg
  Považoval bych za adekvátní, kdyby vláda jmenovaná prezidentem, která nevzešla z řádných voleb, činila některá rozhodnutí až po případném získání důvěry v Poslanecké sněmovně. Stejně jako sdělila, že nebude rozhodovat o dostavbě Temelína, by měla činit i ve vztahu k představitelům státních podniků a nemělo by docházet k překotnému odvolávaní představenstev či výměně členů dozorčích rad, jako tomu bylo učiněno včera ve vztahu k ČD a odvolání generálního ředitele a předsedy představenstva Petra Žaludy.

 • 15. 7. 2013
  VOV4c85fb_BAB_foto.jpg
  Pan Babák si neuvědomuje, že ještě stále je poslanec Parlamentu ČR, jinak by se snad nemohl dopustit takového srovnávacího výroku o židech. Pokud náhodou VV neplánují fúzi s Dělnickou stranou. Takové věci je zkrátka nutné odsoudit a Babák by se měl omluvit. Vtipné to nebylo.

 • 27. 6. 2013 Dálnice D3
  DSC09845.jpg
  Jsem rád, že dnes byl otevřen 25kilometrový úsek dálnice D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí. Usnadní tak řidičům cestu z Prahy do Českých Budějovic a zpět.

 • 17. 5. 2013 České Budějovice
  anotacni rizeni pod vlivem drog.jpg
  Poslanecká sněmovna tento týden odsouhlasila poslaneckou novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která výrazně zjednoduší proces, kterým policisté řidičům dokazují řízení pod vlivem drog.

 • 15. 5. 2013 České Budějovice
  A znamka STK upravena150513_3.jpg
  Snížení administrativy při převodu vozidla, zjednodušení procesu vyřazování vozidel z provozu a zániku vozidel nebo přísnější státní dohled nad provozem stanic technické kontroly.

 • 16. 4. 2013 České Budějovice
  8944 anotacni.jpg
  Některá poslanecká jednání mohou být příjemná, i když se setkáte s člověkem, který má jiný pohled a prosazuje odlišné názory. Navštívila mne v českobudějovické poslanecké kanceláři paní Růžena Šandová z Kaplice.

 • Praha 3. 4. 2013
  7732 anotacni.jpg
  Odpověď na dotaz pana Pečeného s tématikou plýtvání státních peněz na dostavbě přehledného úseku dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Borek.

 • 22. 1. 2013 České Budějovice
  4554anotacni.jpg
  V nedělních Otázkách Václava Moravce (20. 1.) hovořil o svém postoji k aktuálním cílům dopravní politiky nový ministr dopravy Zbyněk Stanjura. A hovořil uvážlivě. Jsem potěšen, že pan ministr vnímá tak jako my Jihočeši naléhavost dostavby dálnice D3. Uvedl, že stavba jihočeských úseků je v podstatě dobře připravena.

 • 19. 12. 2012 České Budějovice
  4328 anotacni.jpg
  Vážení spoluobčané, milí Jihočeši, čekají nás nejkrásnější dny roku. Chvíle plné lásky a obdarovávání. Svátky klidu a porozumění. Je to snad jediný čas v roce, kdy mám, a asi nejen já, čas k ohlédnutí a vzpomínkám.

Otázky a odpovědi

• Pane poslanče, očekával bych, že vzhledem ke svému vzdělání a dosavadní profesi budete spíše členem zemědělského výboru sněmovny. Proč jste se nechal zvolit do hospodářského výboru?..více >

Video

Jak je a bude

Fotogalerie